Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Конституцією України передбачено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.
Присяжні як представники народу, залучені для здійснення правосуддя, є носіями судової влади в Україні і здійснюють правосуддя незалежно від законодавчої та виконавчої влади. Присяжні, як і професійні судді, під час здійснення правосуддя незалежні і підкоряються лише Конституції України і закону. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
Участь у здійсненні правосуддя в якості присяжних можуть брати тільки ті громадяни, які включені у списки присяжних, та визначені за допомогою автоматизованої системи документообігу суду для розгляду конкретної справи.
Список присяжних Залізничного районного суду м.Львова, затверджено ухвалою Львівської міської ради від 02.03.2017 № 1580 зі змінами.
Присяжний має статус судді, на нього поширюється гарантії незалежності і недоторканності судді під час виконання обов’язків у суді.
Присяжні залучаються до розгляду цивільних справ окремого провадження (1 професійний суддя та 2 присяжних) про:
- обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною
- визнання особи безвісно відсутньою чи померлою
- усиновлення
- надання особі психіатричної допомоги
- примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу
та кримінальних проваджень (2 професійних суддів та 3 присяжних + 2 запасних присяжних) про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.
Відбір присяжних для участі у судовій справі здійснює автоматизована система документообігу суду.