Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно з ч.2 ст. 187 Цивільного процесуального кодексу України під час відкриття провадження у справі у відповідній ухвалі суд, серед іншого, повинен зазначити строк для подання відповідачем відзиву на позов.
Згідно з ч.7 ст. 178 Кодексу суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Відповідно до п. 3 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності 02 квітня 2020 року на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
З огляду на зазначені зміни до законодавства у справах, в яких встановлений судом строк подання відзиву (пояснень третіх осіб) не закінчився до 02 квітня 2020 року, проте відзив та пояснення від усіх Відповідачів та третіх осіб не надійшли, та у справах, провадження у яких відкрите після вказаної дати, до кінця карантину (або до моменту надходження відзивів та пояснень від усіх відповідачів та третіх осіб):
- не може бути закінчене підготовче засідання - в справах загального позовного провадження;
- не може бути розпочатий розгляд справи по суті - в справах спрощеного провадження (з викликом сторін);
- не може бути ухвалене рішення - в справах спрощеного провадження (без виклику сторін у судове засідання).
Аналогічні положення щодо продовження строків подання відзивів та пояснень третіх осіб внесені і до Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч.1 ст. 273 Цивільного процесуального кодексу України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до п. 3 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України, які набрали чинності 02 квітня 2020 року на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»:
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
З огляду на зазначені зміни до законодавства рішення судів, строк апеляційного оскарження яких не закінчився до 02 квітня 2020 року, не набиратимуть чинності до закінчення карантину.
Виконавчі листи за такими рішеннями не видаватимуться.
Аналогічні положення щодо продовження строків оскарження судових рішень внесені і до Кодексу адміністративного судочинства України.