flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Залізничний районнний суд м.Львова

15 вересня 2015, 12:00

Завдання Залізничного районного суду м.Львова

 

     Завдання суду ( ст.2.Закону України Про судоустрій і статус суддів”). Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України. ( ст. 22. Закону України Про судоустрій і статус суддів ”). Місцевий суд є судом першої інстанції і здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, визначених процесуальним законом. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи). Юрисдикція місцевих судів щодо окремих категорій справ, а також порядок їх розгляду визначаються законом.

     Завданням суду є організаційне забезпечення здійснення правосуддя в кримінальних, цивільних, адміністративних та інших судових справах, а також розгляд і вирішення звернень громадян на умовах і в порядку , передбаченому законодавством України.



Напрямки (функції) діяльності суду :

Відповідно до визначених законодавством України завдань суд забезпечує:

 здійснення правосуддя в кримінальних справах;

 здійснення правосуддя в цивільних справах;

 здійснення правосуддя в адміністративних справах;

 здійснення правосуддя в інших судових справах;

 розгляд і вирішення звернень громадян відповідно до компетенції суду, передбаченої   законодавством України .

 

Діяльність суду базується на таких принципах:

  1. Принцип ефективності: якісний розгляд всіх судових справ урозумнітерміни з мінімальними матеріальними та кадровими витратами;
  2. Принцип спеціалізації: всі підрозділи та посадові особи суду виконують різні локальні завдання;
  3. Принцип єдності керівництва та контролю: встановлення лінійного типу безпосередньої підпорядкованості, за яким кожна посадова особа субординаційнопідпорядкована тільки одному керівнику;

 

Місія Залізничного  районного суду полягає в :

Удосконалювати процес здійснення правосуддя.

Забезпечувати справедливе, чесне, законне винесення судових рішень без зволікань та з повагою до кожного хто звернувся до суду.

Ефективно координувати свою діяльність та використовувати всі ресурси.

Здійснювати правосуддя неупереджено, незалежно від місця проживання, етнічного походження, рівня доходів, освіти, усувати перешкоди до суду та його послуг.

Виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом, та хто працює в суді.

Сприяти компетентності, професійності та ввічливості суддів та працівників апарату суду, налаштовуючи їх на надання якісних послуг для розбудови довіри до суду.

 

Цінності суду :

Чесність - дотримуватись закону,  з повагою ставитися до користувачів послуг та до колег;

Рівний доступ - ефективно обслуговувати всіх членів громади незалежно від місця проживання, етнічного походження рівня доходів, освіти, послідовно визначати й ліквідовувати перешкоди для доступу до суду та його послуг;

Справедливе й ефективне здійснення правосуддя - здійснювати індивідуальне правосуддя в індивідуальних справах та ефективно використовувати всі ресурси;

Повага та гідність - виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом та хто працює в суді  

 

Правосуддя

Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.

Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність, установлену законом.

Народ бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. 

 

Незалежність судів

Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, щодо розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.

Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні утримуватися від заяв та дій, що можуть підірвати незалежність судової влади.

Для захисту професійних інтересів суддів та вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону діє суддівське самоврядування.